istanbul Psikolog ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi
istanbul Psikolog Şubelerimiz
Bakırköy | Beylikdüzü | Nişantaşı
Whatsapp Bilgi Hattı
0541 289 0 999
Mesaj Gönderin
bilgi@artipsikoloji.com

Hakkında

 

İstanbul Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde lisans eğitimini ‘Üniversite Öğrencilerinde İntihar Oranı ve Algıladıkları Aile Desteği` isimli çalışmasıyla 2007 yılında başarıyla tamamlayan Nilüfer Şişman, Vakıf Gureba Devlet Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı ve Özel Balıklı Rum Hastanesi Madde Bağımlılığı Anatolia Kliniklerinde stajlarını gerçekleştirmiştir. Uzmanlık eğitimini ise, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalında ‘Çocuk ve Yetişkinlerde Kariyer ve Meslek Geliştirme Danışmanlığı’ üzerine tamamlamıştır.

Mezun olduktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nin Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri`nde danışanlara bireysel terapi, çift terapisi ve grup terapisi hizmeti vermiş, çocuk, aile ve yetişkinlerle çalışmıştır. Proje sonrasında özel bir merkezde göreve başlamıştır ve 2008 yılından bu yana ergen ve yetişkin psikoterapisi hizmeti vermeye devam etmektedir.

Aktif olarak Hürriyet Gazetesi Aile ekinin web sitesinde mesleki video ve makale paylaşımında bulunmaktadır ve yayınlamış olduğu yaklaşık 100 tane telifli makalesi çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde, dergi ve gazetelerde yer almaktadır.

 

Bireysel Terapi

Evlilik ve Aile Terapisi

Bilişsel Davranışçı Terapi

Travma Tedavisi

Stratejik Aile Terapisi

Çözüm Odaklı Terapi

Çift Terapisi

EMDR ve Travmatoloji

EMDR ve Baş Ağrısı Tedavisi

 

UYGULADIĞI PSİKOLOJİK TESTLER:

Görsel İşitsel Sayı Dizileri Testi B Formu,

Raven Standart Progresif Matrisler Testi,

Çizgi Yönünü Belirleme Testi,

Stroop Testi TBAG Formu, Sayı Dizisi Öğrenme Testi, İşaretleme Testi,

Wisconsin Kart Eşleme Testi

İşitsel Sözel Öğrenme Testi

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)

Wechler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği (Wısc-r)

Denver II Testi, Goodenough-Harris Bir Adam Çiz Testi, Cattel Zeka Testi, Bender-Gestalt Gösel Motor

Testi, Kohs Küpleri, Peabody Resim Kelime Testi, Porteus Labirentleri Testi, Frostig, Metropolitan

Okul Olgunluğu Testi, Kent Egy Testi Gessel Testi, Ankara Gelişim Testi

C.A.T. ve LOUISA DUSS

Rorschach Mürekkep Lekesi Testi

 

 

Loading...

 

Depresyon / 06-12-2018

Depresyondaki birine nasıl yardımcı olabilirim? / 21-08-2018 Biraz internetten yaptığım araştırmalara ve okuduğum yazılara göre sanırım arkadaşım depresyonda. Böyle bir tanıyı ben koyamam ama okuduğum belirtilerin hepsi kendisinde var. Bu durumda ne yapmalıyım? Ona nasıl destek olabilirim?

Siz tabi ki kötü bir anne değilsiniz, aksine bir şeylerin yolunda gitmediğini anlamış, bu sebeple danışmak istemişsiniz. Doğum yapan her 10 anneden biri doğum sonrası depresyon yaşamaktadır. Bu durum doğumu takip eden 6 ay içinde görülmektedir. Bu durum kısa sürebilmekle birlikte uzun da olabilmektedir. Kişiye göre değişebilir. Yaşanan belirtiler, duygu durumundaki değişimler, umutsuzluk, sinirlilik, öz bakımda azalma, uyku ve iştah kalitesinin değişmesi, özgü … Devamı

Listelenecek kayıt bulunamadı! ..


ÜCRETSİZ SİZİ ARAYALIM