istanbul Psikolog ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi
istanbul Psikolog Şubelerimiz
Bakırköy | Beylikdüzü | Nişantaşı
Whatsapp Bilgi Hattı
0541 289 0 999
Mesaj Gönderin
bilgi@artipsikoloji.com

Hakkında

 

İstanbul doğumlu olan Burcu Durak psikoloji eğitimini Haliç Üniversitesinde tamamladı. Lisans eğitimi devam ederken Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Anatolia tedavi kliniklerinde psikiyatri, madde bağımlılığı ve alkol bağımlılığı servislerinde yapılan tedavi çalışmalarına katılmıştır. Aktif olarak grup ve bireysel terapilere katılmış ve hasta takiplerinde görev almıştır.

Uzmanlığını İstanbul Ticaret Üniversitesinde Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programında “Bağlanma türlerinin Psikosomatik hastalıklar üzerindeki etkisinin ve psikosomatik hastalıkların psikodrama ile tedavi edilmesi“ proje çalışmasını başarıyla gerçekleştirerek mezun olmuştur. Terapistlik eğitimini Avrupa Psikoterapi Derneğinin (EAP) kurumsal üyesi olarak faaliyet gösteren ve Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO) onaylı diploma veren İstanbul Psikodrama Enstitüsünde 2006-2012 yılları arasında uygulamalı ve teorik eğitimi alarak “Psikosomatik mide ve bağırsak semptomlarının psikodrama ile tedavi edilmesi” grup modeli uygulaması tez çalışmasını tamamlayarak psikodramatist unvanını almıştır.

Türk Psikologlar derneği üyesidir.  Katıldığı birçok eğitimle birlikte yetişkinlerle bireysel, psikodrama grup çalışmaları yapmaktadır. Aynı zamanda bazı eğitim kurumlarında öğretmen ve veli çalışma grupları yönetmektedir. Aylık olarak yayınlanan Anne-Bebek dergisinde yayın kurulunda yer almaktadır. CİTEB kurumunda cinsel terapi ve evlilik çift terapisi eğitimi almıştır. Halen Artı Danışmanlık Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir.

 

Yetişkin Danışmanlığı

Depresyon

Genel Kaygı

Takıntılar

Fobiler

Travma sonrası stres bozukluğu

Panik Atak

Duygu Durum Bozuklukları

Günlük yaşama dair sorunlar

Kariyer Planlama

İlişkiler

Evlilik ve çift terapisi

Cinsel işlev bozuklukları

Aile Danışmanlığı

Boşanma

Aile içi tutumlar

İletişim problemleri

Anne ve baba destek çalışmaları

Çocuk - Ergen

Okul İsteksizliği

Sınav Kaygısı

Gelecek Yaşama Dair Planlar

Sosyal Fobi

Öfke Kontrolü

Başarı motivasyon çalışmaları

Depresyon

Yemek yeme problemleri

 

 

Loading...

 

Vajinismus / 03-01-2019

Vajinismusun tedavisi var mıdır? Kaç seans sürer?

Vajinismusun tedavisi mümkündür. Tedaviye çift olarak gelinmesi gerekir sorun bazen kişiye değil ilişkiye ait olabilir. Kadın ve erkekle zaman zaman bireysel olarak görüşme yapılır. Seansın ilk oturumlarında ayrıntılı cinsel öykü alınması gereklidir. Cinsel öyküler yapılandırılmış formlarla alınır. Seans sayısı kişilere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Tedavinin olumlu sonuçlanması seanslara sürekli katılımın olmasına ve verilen ev ödevlerini … Devamı

Test / 12-03-2019

Test

Devamı

Listelenecek kayıt bulunamadı! ..


ÜCRETSİZ SİZİ ARAYALIM